Імміграційна термінологія

Administrative removal - адміністративне випровадження. Застосовується до тих, хто порушив сроки перебування в країні, просрочив візу або отримав її незаконним шляхом.

Appeal - апеляція проти відмови у видачі візи або іншого рішення імміграційних органів.

Applicant. Аплікант - особа яка подає заявку, візову або іншу анкету, звертається за отриманням візи та інших дозволів імміграційних органів.

Application - анкета, заявка, прохання, які подаються з метою отримання візи, зміни статусу, громадянства, відкриття рахунку в банку, отримання кредиту тощо.

Biometric - біометричні дані які надаються імміграційним органам з метою ідентифікації людини. На даний момент, відвідувачі Великобританії, зобов'язані здати відбитки пальців та сфотографувати сітківку очей у візовому центрі при подачі документів на отримання візи.

Certificate of Sponsorship - спонсорський сертифікат, який видається спонсором у Великобританії та надає дозвіл на отримання візи та в'їзд до країни.

Degree - академічний ступінь отриманий по закінченню вищого навчального закладу. У Великобританії : Bachelor's Degree - ступінь бакалавра, Master's Degree - ступінь магістра, PhD - доктор (еквівалент вітчизняного ступеня кандидата наук)

Deportation - депортація. Примусове випровадження з країни за наказом міністерства внутрішніх справ.

Dependant - залежний член сім'ї: чоловік/дружина, цивільний партнер та неповнолітні діти основного апліканта, які фінансово залежні від нього. Все про візи для членів сім'ї тут.

Entry Clearance - право на в'їзд до країни, віза.

EEA - Europian Economic Area. Європейська економічна зона: Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словакія, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція. Громадяни країн-членів EEA мають право на безвізовий в'їзд до Великобританії. Україна не входить до EEA.

FLR - Futher Leave to Remain. Продовження права на перебування (візи) у Великобританії на обмежений час.

Job market test - тест, який необхідно здати роботодавцю, який бажає працевлаштувати іноземця з поза меж EEA.

IELTS - тест для перевірки рівня володіння англійською мовою. Апліканти по імміграційних категоріях Tier 1, Tier 2, майбутні студенти британських університетів та коледжів зобов'язані довести, що вони володіють рівнем мови необхідним для кожної окремої імміграційної категорії.

ILR (Indefinite Leave to Remain) - право на постійне проживання у Великобританії.

Leave to enter/remain - дозвіл на в'їзд/перебування виданий іміграційними органами Великобританії на обмежений або необмежений срок.

Licensed Sponsor - організація, роботодавець, компанія з відповідним дозволом, яка спонсурує апліканта, який має намір працювати в ній.

Maintenance - засоби для існування. Відповідно до нової імміграційної системи балів наявність засобів до існування є обовязковою вимогою за декількома імміграційними схемами. За наявність засобів для існування нараховується відповідний бал.

NARIC - установа, яка підтверджує ваші документи про освіту відповідно до британських стандартів.

Naturalisation - юридичний процес протягом якого, але не автоматично, особа яка подає на громадянство, отримує громадянство. Залежно від імміграційного статусу процес натуралізації можна почати через 3-5 років проживання у Великобританії.

OISC - Office of Immigration Service Commisioner. Установа, яка контролює діяльність імміграціяних агенцій.

PBS - імміграційна система, відповідно до якої, бажаючим працювати, навчатися або іммігрувати до Великобританії необхідно набрати суму балів для отримання дозволу на в'їзд. 

Right of abode - право місця проживання. Мати даний статус означає бути вільним від імміграційного контролю та відвідувати Великобританію будь-коли.

Settlement - проживання у Великобританії постійно і без будь-яких обмежень у часі.

Shortage Occupation List - список професій необхідних для Великобританії. Даний список обновлюється регулярно в залежності від потреб ринку праці.

Sponsor - особа, організація у Великобританії, яка запрошує апліканта до Великобританії.

Switch - перехід з однієї імміграційної категорії в іншу особою яка уже знаходиться на території Великобританії.

Visa - віза.