Віза в Канаду
Канада – країна, відома високим рівнем життя, стабільним економічним середовищем та якісною системою охорони здоров'я та освіти, саме тому щороку приваблює мільйони людей з усього світу.
Для отримання візи в Канаду спершу потрібно визначити, який тип візи вам необхідний.
Основні типи віз та імміграційних програм для перебування в Канаді:
Ця категорія візи дозволяє громадянам іноземних країн тимчасово перебувати в Канаді з туристичною або іншою некомерційною метою. Під час подачі на візу категорії TRV, ви повинні заповнити аплікаційну форму, яка містить інформацію про мету вашої поїздки, особисті та інші дані. Також вам знадобиться актуальна фотографія розміром 3,5х4,5 см на світлому фоні. Крім того ви повинні представити докази, що у вас є достатні кошти для покриття витрат на проживання та перебування в Канаді. Це може бути банківська виписка, лист від спонсора або довідка про заробітну плату.
Якщо ви плануєте навчатися у Канаді, вам потрібно отримати дозвіл на навчання (Study Permit) та мати візу TRV.Study Permit - це окремий документ, який дозволяє іноземним студентам тимчасово перебувати в Канаді для здобуття освіти в акредитованому навчальному закладі. Віза ж вклеюється в паспорт та дає право особі в'їхати в Канаду.
Якщо ви плануєте навчатися на короткострокових програмах, наприклад, мовних курсах, які тривають менше 6 місяців, тоді Study Permit не потрібен, однак, якщо ваша програма навчання триватиме більше 6 місяців, вам потрібно буде отримати цей дозвіл до в'їзду до Канади.
Для того, щоб отримати Study Permit потрібен лист про прийняття від навчального закладу (Designated Learning Institution - DLI), який ви плануєте відвідувати. Варто звернути увагу, що не всі заклади мають статус DLI, що дозволяє їм приймати іноземних студентів, тому в процесі вибору навчального закладу, потрібно перевірити чи зможе він надати вам такий дозвіл.
Термін дії Study Permit зазвичай залежить від тривалості програми навчання. Протягом терміну дії дозволу можна виїжджати з Канади та повертатися під час канікул чи інших перерв у навчанні. При цьому віза також повинна бути дійсна, а при поверненні потрібно надати докази, що ви є студентом.
Деякі студенти можуть бути зобов'язані пройти медичний огляд перед отриманням Study Permit, а також рекомендовано мати медичне страхування на час перебування в Канаді.
Власникам Study Permit дозволено працювати на території Канади під час навчання, але за певних обмежень щодо кількості робочих годин або типів робіт.
Після успішного завершення навчання у Канаді ви можете подати запит на Post-Graduation Work Permit (PGWP). Цей дозвіл дає вам право працювати в Канаді на термін, що відповідає тривалості вашої навчальної програми, але не більше трьох років. Після отримання PGWP або завершення іншої дозволеної робочої діяльності в Канаді, ви можете подати запит на одну з імміграційних програм Канади, за умови відповідності її вимогам.
Щоб отримати робочий дозвіл, потрібно подати заявку до імміграційного офісу Канади або онлайн через інтернет-портал імміграційної служби Канади "Immigration, Refugees and Citizenship Canada" (IRCC). Процес подачі може включати надання документів, таких як лист-пропозиція від роботодавця, докази досвіду роботи, освіти та інших необхідних документів.
Є два типи робочих дозволів, які можуть бути класифіковані як відкриті (Open Work Permit) та закриті (Employer-specific Work Permit).
Відкритий дозвіл на роботу дає право працювати в будь-якій сфері та практично на будь-якого роботодавця в Канаді та дійсний протягом 3 років, якщо паспорт або інший проїзний документ і біометричні дані заявника дійсні протягом цього часу.
Закритий дозвіл дає право працювати в Канаді згідно з контрактом з певним роботодавцем та визначеною робочою позицією. Якщо працівник хоче змінити роботодавця або місце роботи, він має звернутися до IRCC для зміни дозволу. Якщо аплікант подає заяву на отримання дозволу на роботу за підтримки певного роботодавця, він може мати право на те, щоб його дружина та діти супроводжували його до Канади.
Канада не завжди вимагає від заявників на робочий дозвіл складати мовний тест, такий як IELTS або інший іспит з англійської чи французької мови. Однак, якщо пропозиція про роботу вимагає вільного володіння англійською або французькою, то заявнику, який походить з країни, де мова не належить до цих груп мов, може знадобитися підтвердження мовних здібностей.
Програма Family Sponsorship дозволяє громадянам або постійним резидентам Канади спонсорувати своїх близьких родичів або партнерів для переїзду та отримання статусу постійного резидента в Канаді. Постійні резиденти Канади можуть спонсорувати чоловіка, дружину або цивільного партнера (включаючи одностатеві шлюби), неповнолітніх дітей (включаючи усиновлених), в той час як громадянам Канади додатково дозволяється виступати спонсором також для батьків, бабусь/дідусів. Спонсор повинен мати достатні фінансові ресурси, щоб забезпечити своїх спонсорованих родичів без залучення соціальних допомог. Після погодження заявки аплікант повинен пройти медичний огляд згідно з інструкцією від IRCC.
Express Entry- це програма імміграції, яка дозволяє висококваліфікованим працівникам, які володіють досвідом роботи та мають високий мовний рівень, подати заявку на постійне проживання в Канаді через федеральні економічні програми, такі як Федеральна програма кваліфікованих робітників (Federal Skilled Worker Program - FSWP), Федеральна програма кваліфікованих торговців (Federal Skilled Trades Program - FSTP) та Канадська дослідницька програма (Canadian Experience Class - CEC). Процедура отримання статусу постійного резидента через Express Entry починається зі створення профілю в системі Express Entry. Далі потрібно набрати достатню кількість балів для отримання запрошення на подачу офіційної імміграційної заяви, а коли вона буде оцінена та перевірена, ви отримаєте рішення щодо статусу постійного резидента.
Різні провінції Канади мають свої власні програми імміграції, що надають можливість працевлаштування та імміграції у конкретну провінцію для людей зі спеціальними навиками та досвідом, що відповідають економічним потребам та розвитку регіону.
Процедура отримання візи в Канаду включає наступні кроки:
Найбільш поширені причини відмови у візі до Канади:
Якщо ваша заявка була відхилена, ви можете підготувати додаткові документи та докази для майбутніх заявок або подати апеляцію.
Апеляція
Якщо ви вважаєте, що рішення про відмову було недостатньо обґрунтованим або помилковим, ви можете подати апеляцію або звернутися з проханням переглянути вашу справу. Важливо пам'ятати, що апеляція не завжди гарантує позитивний результат і відмова може залишитися незмінною.
Вартість оформлення візи до Канади нашою компанією - від 150 євро.
У вартість послуг входить: заповнення візової анкети англійською мовою онлайн, консультації відносно пакету документів.
Зразок туристичної, гостьової візи V-1 у Канаду