Як святкують день Святого Валентина у Великобританії

14 лютого 2024

Як святкують день Святого Валентина у Великобританії?

День святого Валентина  або день закоханих– найромантичніше свято у всьому світі. Воно загадкове, овіяне легендами та багатою історією. У Великобританії склалося особливе ставлення до цього свята, адже цей день - можливість проявити свої почуття, висловити співчуття, вдячність і любов.

Історія Дня Святого Валентина

Свято відзначають у Великобританії з XVII століття. Витоки Дня святого Валентина сягають корінням в історію Римської імперії, коли один із правителів, Клавдій II, заборонив шлюби, оскільки вважалося, що найкращі воїни – неодружені чоловіки. Саме тоді християнський священик Валентин почав таємно проводити заручини людей.

Валентина відразу ж заарештували і засудили до страти, як тільки правитель дізнався про те, що він скоїв. Перед стратою, в ніч на 14 лютого, його жінка отримала останню записку від священика з підписом «Ваш Валентин».

Також переказ розповідає, що язичники святкували настання весни вже в середині лютого. Цей час вважався найкращим для одруження.

«Parlement of Foules» («Пташиний парламент»), перший вірш про День Святого Валентина, був написаний у 1382 році англійським поетом Джеффрі Чосером.

Звичаї та символи Дня всіх закоханих в Англії

У середньовічній Англії на День Святого Валентина закохані таємно дарували один одному подарунки, а молоді неодружені хлопці за жеребом вибирали «валентинок» серед дівчат, потім цілий рік писали для них вірші та пісні, милуючись ними, як лицарі.

У Суссексу день закоханих також відомий як день пташиних весіль. Оскільки англійський поет Джеффрі Чосер назвав це свято днем, коли птахи вибирають собі пару, церемонії не обходилися без птахів. Згідно з повір'ям, якщо незаміжня дівчина побачила в цей день малиновку, то її варто вийти заміж за моряка, якщо побачила горобця - її майбутній чоловік буде простим селянином, а щигол символізував багату дружину.

В Уельсі в день всіх закоханих було прийнято дарувати один одному дерев'яні ложки різної форми. Найпопулярнішими були ложки з орнаментом із замків у формі серця та ключів до них.

У графстві Норфолк День закоханих відзначають з особливим розмахом. Це пов'язано з легендою про Джека Валентайна, який в ніч на 14 лютого залишав подарунки на під'їздах будинків для всіх жителів.

В Англії в день закоханих дарують квіти з XVII століття. Ця традиція прийшла з Франції від Людовика XVI, який подарував Марії Антуанетті червоні троянди. Вони є символом Дня Святого Валентина і символізують кров Афродіти, богині кохання. Дві краплі її крові впали на білі троянди, зробивши їх червоними.

Що дарують один одному англійські закохані?

Найцінніший подарунок до Дня Святого Валентина – це випічка та солодощі, зроблені своїми руками. Існує традиція пекти торт у формі серця, який дарують коханій людині.

Британці не роблять дорогих подарунків. Купують шоколадні цукерки, різноманітні солодощі, валентинки та м’які іграшки, серед яких найбільшою популярністю користуються ведмедики Тедді. Що стосується валентинок, то анонімні валентинки все ще дарують. Зізнання в любові часто можна побачити в британських газетах і місцевих журналах.

Квіти – обов’язковий подарунок на День святого Валентина, символ симпатії, ніжності та любові. Колір троянд і їх кількість в букеті мають різне значення — червоні троянди дарують подрузі або хлопцеві; жовтий і білий — до знайомих і родичів.

Крім того, британці вітають і дарують подарунки не тільки своїм коханим, а й усім, кого люблять — батькам, родичам і навіть домашнім тваринам.