12.03.2023
Дослідження показує, що більшість британців вважають, що розміщення українських біженців – це добре.
Деякі хости мали проблеми з доступом до служби підтримки, але 88% тих, хто прийняв українців, зробили б це знову.
Згідно з дослідженням, вісім із десяти людей у Великій Британії, які прийняли українців, які тікали від війни, сказали, що мали позитивний досвід прийому біженців, тоді як більшість населення вважає, що Велика Британія повинна продовжувати приймати людей із зон бойових дій.
Детальне опитування організації громадянського суспільства «More in Common» показало, що 88% людей, які прийняли біженців з України, зробили б це знову, тоді як лише 3% сказали, що ні.
Також було виявлено, що 68% британців вважають, що Великобританія прийняла понад 150 000 біженців з України, це добре, і лише 17% вважають, що це погано.
Ці висновки зроблені на тлі суперечок щодо політики Ріші Сунака щодо затримання та депортації біженців, які намагаються перетнути Ла-Манш на невеликих човнах.Сунак зробив зупинку човнів політичним пріоритетом через переконання, що британські виборці хочуть припинити в’їзд людей до Великобританії таким чином, незважаючи на відсутність альтернативних безпечних і законних шляхів для біженців до Британії.
Дослідження More in Common показало, що господарі оцінили свій загальний досвід зі схемою Homes for Ukraine на 7,72 з 10, а те, як вони спілкувалися зі своїми українськими гостями, на 8,43.
Люк Трайл, британський директор More In Common, сказав: «Програма Homes for Ukraine демонструє Британію в її абсолютному найкращому вигляді.По всій країні десятки тисяч звичайних представників громадськості активізувалися, щоб запропонувати свій дім тим, хто тікає від конфлікту – це зовсім не так, як суперечливі, поляризуючі дебати про імміграцію та біженців, які ми чули минулого тижня.
«Як показує це дослідження, для переважної більшості приймаючих осіб, понад 95% з яких ніколи раніше не брали участь у підтримці біженців, цей досвід був надзвичайно позитивним і збагачувальним.
Незважаючи на природні злети та падіння, пов’язані з тим, що вони ділять свої будинки з незнайомцями, господарі пишаються тим, що внесли свою лепту, і багато хто зробив би це знову.
«Пріоритетом зараз має бути забезпечення того, щоб їхньою доброю волею не зловживали, і щоб українські сім’ї, які, зрозуміло, хочуть знайти власну площу та житло, отримали необхідну для цього підтримку з боку уряду».
За матеріалами The Guardian