Віза в Англію

віза в Англію, віза у Великобританію, виза в Англию, виза в Великобританию

Віза у Великобританію вклеюється у паспорт подорожуючого, або для громадян деяких держав, та деякі види віз у Великобританію  для громадян України, видається у електронному вигляді.

Зразок візи у Великобританію:


Види віз

Яку британську візу обрати?

Візи до Великобританії можна умовно розділити на імміграційні та не імміграційні.

Імміграційні британські візи розраховані на громадян, які мають наміри постійно проживати у Великобританії. Наприклад, віза дружини (чоловіка, цивільного партнера) або сімейна віза, віза інноватора Innovator Visa UK (для кандидатів, які засновують унікальний бізнес у Великобританії), Global Talent Visa UK (для винятково талановитих кандидатів у певних сферах), робоча віза Skilled Worker Visa UK(для кваліфікованих працівників) та деякі інші.

Власники даних віз мають право отримати постійний дозвіл на проживання у Великобританії через певний період проживання у Великобританії, наприклад 3 чи 5 років та громадянство Великобританії через 6 років проживання. Члени сім’ї власників таких віз у більшості випадків мають такі ж самі права, як і основний заявник, а саме право на роботу, навчання тощо.

Не імміграційні візи до Великої Британії є найбільш популярними для українців.

Приклади не імміграційних британських віз:

Однією з ключових вимог для отримання даних віз є наявність коштів для поїздки та міцні соціально-економічні зв’язки з Україною або іншою країною постійного проживання тобто необхідно довести намір покинути Великобританію до завершення терміну дії візи.

Всі британські візи багаторазові - тобто заявник маж право відвідувати Велику Британію багаторазово протягом терміну дії британської візи.

Туристична віза у Великобританію (Standard Visitor Visa UK) призначена для відвідування країни з туристичною метою. Віза багаторазова та видається на період від 6 міс. до 10 років з періодом перебування не більше 180 днів. Працевлаштування власнику даної візи заборонено. Продовжити візу в середині країни не можливо. По завершенню терміну дії візи необхідно покинути Велику Британію.

Гостьова віза у Великобританію (Standard Visitor Visa UK) призначена для відвідування друзів, родичів у Великій Британії. Термін дії візи та дозволена і заборонене діяльність так як і у туристичній візі

Студентська віза у Великобританію (Standard Visitor Visa UK) призначена для студентів, які мають намір навчатися до 6 місяців на курсах англійської мови, інших короткострокових навчальних програмах. Термін дії візи та дозволена і заборонене діяльність так як і у туристичній візі

Бізнес віза у Великобританію (Standard Visitor Visa UK) призначена для відвідування конференції, ярмарок, ділових зустрічей, зустрічей з бізнес-партнерами. Віза водіям у Великобританію, які здійснюють міжнародні перевезення – теж відноситься до даної категорії. Термін дії візи та дозволена і заборонене діяльність так як і у туристичній візі

Транзитна віза у Великобританію для пасажирів, які здійснюють переліт через Велику Британію, або працівників морського транспорту, які змінюють порт у Великій Британії. Дозволений транзит до 48 годин. 

Віза у Великобританію для дітей типу Standard Visitor Visa UK (туристична, гостьова, короткотермінове навчання)

 • accompanied child visitor - віза для дитини в Великобританію, яка подорожує у супроводі дорослого. Дитина може подорожувати з одним, обома батьками, родичем, вчителем тощо.
 • unaccompanied child visitor - віза для дитини в Великобританію, яка подорожує самостійно.

Незалежно від віку дитини, необхідно відвідувати візовий центр для здачі біометричних даних. 

Перелік документів для візи дитини у Великобританії такий самий, як і для дорослих, але додатково подається дозвіл від батьків.

Тимчасова оплачувана робота (Permitted Paid Engagement Visa) для осіб, які прийматимуть іспити, читатимуть лекції, здійснюватимуть творчу діяльність, концертну, діяльність в індустрії моди тощо

Тимчасові працівники у сільському господарстві (Seasonal Worker visa UK) для сезонної роботи у сільському господарстві Великобританії до 6 міс.

Віза нареченої/нареченого у Великобританію з метою оформлення шлюбу на території Великобританії та зміни на візу дружини чоловіка з наступним проживанням у Великобританії.

Віза дружини, чоловіка, цивільного партнера (Partner, Spouse Visa UK) для осіб, які мають зареєстрований шлюб або проживають у цивільному шлюбі поза межами Великобританії і мають намір іммігрувати у Великобританію.

Робоча віза у Великобританію (Skilled Worker Visa UK) - віза для працевлаштування у Великобританії. Віза видається працівникам чиї професії знаходяться у списку (Shortage occupations) затверджених урядом Великої Британії. Кандидати повинні здати тест зі знання англійської мови, отримувати затверджену заробітну плату тощо. Віза видається на період 1-5 років з можливістю отримати статус постійного резидента та громадянство Великої Британії.

Робочі візи добре видають тим, у кого була відмова по візитерській візі, за винятками випадків заборони на в'Їзд до Великобританії.

Студентська віза для дорослих студентів, яка мають намір навчатися в університетах Великобританії.

Студентська віза для дітей, які мають намір навчатися у середніх школах Великобританії.

Тимчасові працівники Temporary Worker Visa UK для наступних категорій працівників:

 • сезонні працівники у сільському господарстві Великобританії
 • працівники благодійних організацій
 • релігійні працівники
 • творчі працівники Creative Worker для артистів, митців, музикантів тощо
 • урядові схеми обміну Governmental Authorized Exchange
 • працівники а міжнародними угодами International Agreement Visa UK

Віза випускника Graduate Visa UK для випускників, які завершили навчання у британському університеті. Випускники отримують візу на 2 роки та мають право на роботу.

Віза для винятково талановитих осіб Global Talent Visa UK імміграційна віза для осіб з винятковими досягненнями у науці, мистецтві, цифрових технологіях.

Віза інноватора Innovator Visa UK імміграційна віза для осіб, які мають намір заснувати унікальний бізнес у Великобританії.

Дозвіл на проживання у Великобританії на підставі приватного життя Private Life імміграційна віза та дозвіл на проживання Further Leave to Remain для осіб, які не можуть повернутися до іншої держави через небезпеку, неможливість влаштувати життя в іншій державі тощо.

Ukraine Family Scheme – сімейна спонсорська віза у Великобританію для українців, які мають прямих та далеких родичів у Великобританії

Home for Ukraine - спонсорська віза для українців та членів їх сім’ї у Великобританію, які мають приватного спонсора у Великобританії

Ukraine Extension Scheme – продовження візи та перебування для українців, які знаходяться вже у Великобританії 

Ці три категорії віз для громадян України LOTR - Leave Outside the Immigration Rules

Тривалість віз 


Не імміграційні візи у Великобританію типу Standard Visitor Visa UK (туристична, гостьова, бізнес) видаються на період:

 • 6 місяців
 • 2 роки
 • 5 років
 • 10 років

Робочі, студентські візи видаються на період навчання та продовжуються якщо навчання або працевлаштування триває.

Імміграційні візи видаються на період від 1 року.

Візи для біженців з України уряд Великої Британії видає на період 3 роки.

Скільки  коштує віза у Великобританію (Англію). Візовий збір та вартість оформлення.

Візовий або консульський збір на не імміграційні візи у Великобританію типу Standard Visitor Visa UK (туристична, гостьова, бізнес):

 • 6 місяців – 115 фунтів
 • 2 роки – 400 фунтів
 • 5 років – 771 фунтів
 • 10 років – 963 фунтів

Візові збори можуть змінюватися залежно від курсу британського фунту. Валюта оплати за візові збори - британські фунти стерлінгів, євро, долар США та місцеві валюти у деяких державах.

Також візові центри Великобританії пропонують ряд додаткових платних послуг, наприклад:

 • терміново подача без черги Flexi, Prime Time Appointment UK visa– від 80 євро.
 • пріоритетний розгляд візовою заявки за 5-7 робочих днів – 295 євро, за 1 робочий день 1100 євро. Дані послуги можуть бути присутні не у всіх візових центрах Великої Британії.
 • додатковий збір візових центрів Великобританії TLS Contact UK у деяких містах – 70 євро. У Києві цей збір відсутній, але більшість британських візових центрів  мають цей збір.
 • сканування та завантаженні документів – 40 євро. У нас ця послуга безкоштовна і всі документи ми безкоштовно відправляємо у візовий центр Великобританії до вашого візиту.

Вартість послуг може змінюватися.

Повернення візового збору

Якщо біометричні дані були здані і ви відвідали візовий центр, візовий збір та додаткові послуги британського візового центру не повертаються. Якщо не відвідували візовий центр Великобританії - візовий збір можна повернути але тільки на карту, якою він був сплачений.

Хто приймає рішення про видачу британської візи

Візовий центр Великої Британії та його співробітники не приймають рішення про видачу або відмову у британській візі.

Роль британського візового центру – ідентифікація заявника на візу, а саме знятті біометричних даних – фото та відбитки пальців.

Рішення про видачу британських віз приймає урядова організація UK Visas and Immigration (UKVI). Рішення приймаються у декількох центрах у Великобританії незалежно від того у якому візовому центрі та у якій державі заявник здає біометричні дані на британську візу.


Час розгляду заявки на візу у Великобританію українцям

Терміни розгляду візи до Великобританії типу Standard Visitor Visa UK (туристична, гостьова, бізнес):

 • 3 тижні стандартний
 • 5-7 робочих днів при замовлені платної послуги пріоритетного розгляду
 • 1 робочий день при замовлені послуги супер пріоритетного розгляду

Терміни можуть змінюватися та не стосуються тих заявників, які мали проблеми з законом, імміграційні порушення, відмови у видачі віз, депортацію тощо.

Студентські та робочі візи розглядають протягом 3 тижнів.

Візи дружини (чоловіка, цивільного партнера) до Великобританії розглядають протягом:

 • 60-120 днів стандартний термін
 • 15 робочих днів пріоритетний розгляд.

Як перевірити готовність візи в Великобританію

В особистому кабінеті на сайті, де здійснювалася оплата за візу, необхідно найти кнопку TRACK.

Там будуть вказані наступні етапи розгляду справи:

Biometric Enrollment Done – біометричні дані здані Application

Transferred To DMC – заявка передана в імміграційну службу

Application Received By DMC – заявка отримана імміграційною службою

Application Transferred To VAC – заявка розглянута та передана у візовий центр

Application Received By VAC – заявка отримана візовим центром. Саме на цьому етапі можна забирати паспорт  візою

Passport Picked By Applicant – паспорт отриманий заявником або кур’єром   Червоним кольором – не виконаний етап. Зеленим кольором – виконаний етап.

Відмови у видачі візи у Великобританію

Найпоширеніші причини відмов у візах:

 • надання фіктивних документів
 • надання неточних даних
 • неправильно заповнена візова анкета
 • неправильно підготовлені документи
 • пропущені документи
 • недостатньо доказів, які підтверджують зв’язки з Україною або країною проживання, в яку заявник має намір повернутися після відвідування Великобританії
 • недостатньо коштів для поїздки
 • наявність судимостей
 • наявність депортацій, відмов у видачі віз та імміграційні порушення
 • спроба отримати британську візу заявником, який має відношення до терористичних організацій, незаконних збройних формувань тощо.

Апеляція та адміністративний перегляд

Якщо вам відмовили у видачі певних категорій британських віз, ви маєте право подати на адміністративний перегляд або апеляцію.

Право на апеляцію не мають заявники, які отримали відмову у візі типу Standard Visitor Visa, а саме туристична, гостьова, ділова або бізнес, студенти короткострокових курсів, тимчасові працівники та інші.

У деяких випадках, право на апеляцію, а саме обмежене право на апеляцію, поширюється на будь-які типи британських віз, якщо відмова була з наступних причин:

 • порушення прав людини, якщо рішення суперечить Акту з прав людини
 • расова дискримінація
 • притулок, якщо рішення суперечить конвенції з прав біженців

Право на апеляцію мають заявники, які отримали відмову у візі партнера (дружина, чоловік, діти), довготривала робоча віза, деякі імміграційні візи. Апеляція може бути тривалим та дорогим процесом оскільки необхідно відвідувати судове засідання та, пр потребі, винаймати адвоката для судового слухання залежно від складності справи.

Адміністративний перегляд відбувається без судового слухання.

Апліканти, які отримали відмову у британській візі, мають 28 днів на подачу апеляції або адміністративного перегляду.

Депортація та заборона на в’їзд у Великобританію

Наявність британської візи не гарантує в’їзд до Великобританії. Рішення про в’їзд до Великої Британії приймає імміграційний чиновник при проходженні митного контролю. Тому важливо дати правильні відповіді під час проходження митного контролю

При виявленні фіктивних документів, неточних відповідях при проходженні митного контролю, заявнику може бути відмовлено у перетині британського кордону.

Депортація стосується тих, хто знаходиться на території Великої Британії з простроченною візою, займається недозволенною діяльністю, порушує місцеві закони.

Тривалість заборони на в'їзд 1-10 років.

Співбесіда

Співбесіди при розгляді справ на британські візи – відсутні. Але візовий чиновник залишає за собою право на співбесіду. У деяких випадках співбесіди відбуваються у телефонному режимі.

Знання англійської мови для отримання британської візи

Знання англійської мови необхідно для візи дружини, довготривалої студентської британської візи, робочої візи та деяких імміграційних віз. У таких випадках необхідно здати тест з англійської мови, наприклад, IELTS або надати інші, затверджені докази.

Знання англійської мови не вимагається для заявників на візи до Великобританії типу Standard Visitor Visa UK (туристична, гостьова, бізнес)

За цими візами заборонено працювати та займатися підприємницькою діяльністю у Великій Британії.

Чи потрібна медична комісія для отримання візи у Великобританію?

Довідка від лікаря не потрібна для будь-яких короткострокових віз у Великобританію тривалістю до 6 місяців.

Для віз тривалістю від 6 місяців необхідний тест на туберкульоз (флюорографія) для заявників з держав, які у списку ризику. Україна у цьому списку присутня.

Медичну комісію можна пройти тільки у акредитованій клініці. Так, це платно і таких клінік лише по одній у кожній державі.

Чи можна отримати візу в Великобританію з судимістю?

Заявники, які мають судимість, можуть отримати британську візу за винятком заявників, які відбували тюремне покарання. Але навіть наявність тюремного покарання не може бути перешкодою для отримання візи. Все залежить від тривалості та типу візу. 

Тривалість перебування, дозволена діяльність

Тривалість перебування за візами у Великобританії типу Standard Visitor Visa UK (туристична, гостьова, бізнес) вказана у візах. Як правило, це 180 днів на рік навіть якщо віза на період 2-5-10 років. Але має значення заявлена у візовій анкеті тривалість перебування. Якщо фактична тривалість перебування відрізнятиметься від заявленої у британські візовій анкеті, можуть бути проблеми при отриманні наступної візи або необхідно буде пояснити чому фактична тривалість перебування інша, ніж буда заявлена у анкеті на візу. 

За цими візами заборонено працювати та займатися підприємницькою діяльністю у Великій Британії.

Тривалість перебування за студентськими, робочими, імміграційними візами – до завершення терміну дії візи з можливістю продовження візи у Великобританії.

Кількість дозволених в'їздів до Великобританії.

Всі британські візи багаторазові. На візі є нотатка Number of entries - MULT.

Процедура отримання візи у Великобританію

 • заповнення нашої внутрішньої анкети для оцінки шансів
 • підготовка документів
 • переклади документів на англійську мову
 • заповнення оригінальної візової анкети на британському урядовому сайті
 • сплата візового бору он-лайн
 • призначення дати відвідування візового центру Великобританії для знятті біометричних даних
 • отримання візи та паспорту

Документи для оформлення візи у Великобританію

Не імміграційні візи до Великобританії типу Standard Visitor Visa UK (туристична, гостьова, бізнес) найбільш поширеніші.

Основні документи для британської візи:

 • дійсний паспорт з чистим листом  обох сторін
 • копії попередніх паспортів
 • довідка з місця роботи (навчання, пенсії), реєстрація ФОП
 • банківська виписка
 • додаткові документи, які показують наявність зв’язків з Україною, або країною, в яку маєте намір повернутися з Великобританії

Є певний ряд вимог до кожного документу, терміну дії, розміру заробітної плати, наявності коштів.

Наведений вище список умовний оскільки у кожному окремому випадку комплекти документів можуть бути різними.

Страхування (страховка) для візи в Великобританію

Поліс медичного страхування для візи у Великобританію не потрібний. Чому ряд агенції вказують що потрібна страховка? Тому що агенції вам цю ж страховку і продають.

Фото на візу візу Великобританії

Фото на британску візу не потрібно подавати. Заявника фотографують у візовому центрі Великобританії

Авіаквитки на літак до Великобританії

Авіактитки не потрібні, але якщо вже куплені, можна додати. Чому ряд сайтів туристичних агенцій вказують, що потрібний авіаквиток для британської візи? Тому що вам цей квиток і спробують продати.

Що таке Assisted Service та Self-Service

Assisted Service - це платна опція сканування та завантаження документів. Для цього необхідно надати документи на сканування та завантаження співробітнику візового центру Великобританії.

Self Service - безкоштовна опція завантаження документів самостійно на сайт візового сентру Великобританії. Ми безкоштовно завантажуємо документи нашим клієнтам.

Зміна дати подачі біометрики  у візовому центрі Великобританії.

Бувають випадки що не має можливості вчасно з'явитися на обраний час на подачу біометрики у візовий центр. У такому випадку можна змінити дату. Кошти за візовий збір не втрачаються.

Перенесення візи

Якщо ви втратили, пошкодили паспорт з візою, можна подати заявку на перенесення візи у новий паспорт сплативши візовий збір та подавши заявку на перенесення візи.

Що таке BRP карта?

Biometric Residence Permit (BRP) це документ у вигляді пластикової карти, який виконує роль ідентифікації особи зокрема імміграційного статусу.

Карта видається заявникам, які отримують візу або дозвіл на перебування у Великобританії на період більше 6 міс.

Карта містить ваші біометричні дані, зокрема відбитки пальців рук, фото, прізвище та ім'я, дату народження, імміграційний статус та тривалість перебування у Великобританії та, для деяких категорій віз, National Insurance Number NIN.

Що таке ID Check

UK Immigration ID Check - програма, з допомогою якої громадяни ряду держав мають право пройти верифікацію з допомогою сматрфону, без відвідування візового центру Великобританії. Громадяни України мають право пройти таку верифікацію лише за спонсорськими програмами.

Чи можна без BRP карти подорожувати до та з Великобританії?

Так. Можна. Перевірено на практиці. Іноді люди просто забувають карти, або не встигають їх отримати і повертаються у Великобританію щоб забрати.

В імміграційних правилах не написано, що перетин кордону без BRP карти заборонений. Але вказано, що варто подорожувати з картою оскільки це пришвидшить проходження кордону. Декілька наших клієнтів подорожували без карти, маючи лише номер карти.

Деякі реально їх забули або не встигли отримати про що і говорили імміграційному офіцеру.  Відповідь була проста – все ОК, ми бачимо що у вас є дозвіл на в'їзд – Welcome to the UK!

Увага! Це не стосується випадків коли карта була втрачена, загублена та анульована у зв’язку з цим. У такому випадку необхідно переоформити карту.

Велика Британія переходить на електронні візи з січня 2025. Не буде ніяких карт та етикеток  у паспорті. Можливо це і є причиною чому вже пропускають без карт.

Що таке Share Code?

Share code це код, який підтверджує ваш імміграційний статус. За даним кодом ваш роботодавець, орендодавець тощо може перевірити ваше право на перебування у Великобританії, імміграційний статус, право на роботу тощо.

Чи можна подорожувати у Великобританію без візи, якщо маю біометричний паспорт, шенгенську візу або дозвіл на проживання у ЄС (наприклад, польські документи - карта побиту тощо)

Ні, не можна. Наявність біометричного паспорту громадянина України або іншої держави, громадянам якої необхідна віза в Великобританію та дозволу на проживання у ЄС не є підставою для безвізової поїздки до Великої Британії.

Велика Британія не належить до Шенгенської зони тому наявність шенгенської візи не є підставою для безвізової поїздки до Великої Британії.

Electronic Travel Authorisation for the United Kingdom або електронний дозвіл на в'їзд до Великобританії 

Британський уряд планує запровадити дозвіл на в'їзд громадянам ЄС та інших держав, яким британська віза НЕ потрібна. Це не є британською візою. 

Візовий центр Великобританії TLS Contact або VFS Global приймає біометричні дані та документи на британську візу в ряді міст по всьому світу.

Наприклад, у Європі подати на візу у Великобританію можна у візових центрах у наступних містах:

 • Київ, Україна
 • Варшава, Польща
 • Кишинів, Молдова
 • Бухарест, Румунія
 • Будапешт, Угорщина
 • Париж, Франція
 • Берлін, Німеччина
 • Мюнхен
 • Дюссельдорф
 • Відень, Австрія
 • Цюрих, Швейцарія
 • Женева
 • Мадрид, Іспанія
 • Барселона
 • Рейк’явік, Ісландія
 • Дублін, Ірландія
 • Амстердам, Нідерланди
 • Брюссель, Бельгія
 • Софія, Болгарія
 • Кіпр
 • Копенгаген, Данія
 • Прага, Чеська Республіка
 • Гельсінкі, Фінляндія
 • Загреб, Хорватія
 • Таллінн, Естонія
 • Мальта
 • Латвія
 • Литва
 • Грузія
 • Греція
 • Рим, Італія
 • Осло, Норвегія
 • Лісабон, Португалія
 • Швеція
 • Туреччина
В США, Канаді, країнах Близького Сходу, Африки та Азії також можна подати на британську візу у місцевих візових центрах. 


Візові та імміграційні новини, безкоштовні консультації тут https://t.me/UKvisasUkraine та на сторінці https://www.facebook.com/UKvisas.com.ua


Зразок туристичної, гостьової, бізнес візи Standard Visitor Visa:

Зразок візи на 6 місяців

Зразок візи на 2 роки:

Зразок візи на 5 років:

Зразок візи на 10 років:

Зразок візи дитини до Великобританії, яка подорожує у супроводі дорослого

Зразок робочої візи Skilled Worker Visa:

Зразок візи дружини, чоловіка, цивільного партнера до Великобританії:

Зразок візи тимчасового працівника у сільському господарстві:

Зразок студентської візи у Великобританію

Зразок продовження студентської візи (BRP карта)

Зразок робочої візи Skilled Worker Visa:

Зразок BRP біометричної карти:


Зразок медичної довідки (X-Ray test for UK VISA):


Зразок тесту з англійської мови IELTS:


Зразок тесту з англійської мови Trinity College English Exam:

виза в великобританию, виза в англию, виза в великобританию, виза в англию киев, виза великобритания, виза великобритания украина, виза в англию с украины, великобритания виза, виза великобритания докуметны, виза в англию стоимость, віза Англія, імміграція Англія, робота Англія, робоча віза Англія, віза великобританія, віза у великобританію, англії, иммиграция, освіта за кордоном, обучение за рубежом ,  візовий центр великобританії , визовый центр великобритании,  Apply for a visa under the Ukraine Sponsorship Scheme, BRPкарта для українців, віза в Англію Варшава, Польща, британська віза, Жешув візовий центр Великобританії, Візовий центр Великобританії в Польщі, Візовий центр Великобритании в Варшаві, Туристична віза в Англію 2022, Британська віза 2022 для українців, правила в'їзду в англію 2022 для українців, возз'єднання сім'ї в англії 2022, Британська віза 2022 для біженців, Спонсорська віза в Англію для українці, Як виїхати в Англію під час війни, Віза в Англію Львів, віза в Англію в Польщі, віза в Англію з Польщі, Як відкрити візу в Англію, як отримати візу в Англію, віза в Англію ціна, Семейная виза в Англию для украинцев, визовый центр великобритании в варшаве, wiza do wielkiej brytanii, anglii 

як оформити британську візу, Скільки часу чекати на британську візу, Як подати на візу до Англії, Як отримати візу в Англію на 3 роки, Як отримати гостьову візу в Англію, Скільки коштує віза в Англію для українців, Скільки часу чекати на спонсорську візу в Англію, Британська віза для українців, правила в'їзду в англію для українців