Великобританія прощається з круглою монетою в 1 фунт

10.10.2017

Майже третина монет номіналом 1 фунт стерлінгів є підробкою. Саме тому влада Великобританії вирішила вивести їх з обігу. У британців є тиждень, щоб здати їх і поміняти на нові гроші.

Замість старих круглих монет в обігу з’являться 12-гранні монети такого ж номіналу. Зроблені вони будуть з білого і жовтого металів. До 15 жовтня Казначейство Великобританії відмовиться від монети номіналом 1 фунт стерлінгів старого зразка.

Кругла монета номіналом 1 фунт стерлінгів, поки ще законний платіжний засіб на всій території Великобританії, випускається з 21 квітня 1983 р. Британське казначейство і Королівський монетний двір закликають жителів країни або швидше витратити накопичені в гаманці старі фунти, або обміняти їх в банку на нові. Є ще один варіант – витратити їх на благодійність, перш ніж вони втратять свою законну силу.

Британці вже здали 1,2 млрд монет номіналом один фунт старого зразка, заявив Ендрю Джонс, секретар скарбниці казначейства і член парламенту Великобританії. “Ще залишається час приєднатися. Я закликаю інших знайти залишилися у них монети і здати їх до неділі”, – написав Джонс в зверненні до британців.

Нову монету номіналом 1 фунт називають найбільш захищеною від підробок. Всередині неї знаходиться особлива вкладка, яка сканується електронними пристроями. Також на монеті є картинки, що нагадують голограми і маленькі букви на ребрах.

За матеріалами finance.ua