Україна і Велика Британія внесли зміни в угоду про уникнення подвійного оподаткування

09.10.2017

Україна і Великобританія внесли зміни в договір про уникнення подвійного оподаткування.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів.

В понеділок в Лондоні в рамках двостороннього співробітництва міністр фінансів Олександр Данилюк разом з державним міністром великої Британії у справах Європи і Америки Аланом Дунканом підписали протокол про внесення змін в угоду про уникнення подвійного оподаткування між урядами України та Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії.

Укладення цього протоколу спрямоване на уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб, які виникають на територіях обох країн.

Це буде досягатися як шляхом розподілу права оподаткування окремих видів доходів між Україною і Великою Британією в залежності від місця їх виникнення, так і шляхом врахування у податкових зобов’язаннях платника податків однієї держави сум податків, сплачених на території іншої держави.

На думку Мінфіну, це створює сприятливі умови для інвесторів України та Великої Британії; стимулює ділову ініціативу підприємців, регулює питання міжнародного оподаткування доходів у двосторонніх стосунках між державами.

Це дозволить: запобігати ухиленню від сплати податків боротьби з одночасним зменшенням тиску на законослухняних платників податків; усунути податкову дискримінацію; створити механізми щодо покращення співпраці між податковими органами України та Великої Британії шляхом встановлення процедур взаємного узгодження спірних питань; забезпечити обмін податковою інформацією.

Протокол передбачає: оподаткування дивідендів за ставкою 5%, якщо фактичним власником дивідендів є компанія (інша ніж партнерство), яка володіє безпосередньо принаймні 20% капіталу компанії, що сплачує дивіденди, і підвищено ставку з 10% до 15% – у всіх інших випадках; збільшено розмір ставки оподаткування відсотків – з 0% до 5%; збільшено розмір ставки оподаткування роялті – з 0% до 5%; нову редакцію статті щодо обміну інформацією, якою передбачається значне розширення можливостей Сторін щодо обміну податковою інформацією.

За матеріалами finance.ua