Британська віза інвестора

09.12.2015
  Число візових заяв, поданих іноземними мільйонерами для отримання посвідки на проживання у Великобританії, цього року скоротилося на 83%.

  Якщо за три квартали 2014 документи на такі візи подали 780 осіб, то в січні-вересні поточного року – всього лише 136. Головною причиною цього стало минулорічне    підвищення мінімальної суми, необхідної для отримання “візи інвестора”, до 2 млн фунтів стерлінгів з 1 млн фунтів, наголошується в статті.

  Минулий рік був найбільш урожайним з видачі таких віз – їх отримали 1290 чоловік.

 Значне зниження числа заявників особливо помітно серед інвесторів з Китаю та Росії. Так, у жовтні-грудні 2014 року вид на проживання у Великобританії хотіли отримати 65 російських мільйонерів, а в першому півріччі їх було всього лише 20 чоловік.

Аналогічна тенденція спостерігається зараз і на ринку лондонської нерухомості, де колись вихідці з Росії та країн Азії скупили майже третину будинків в найпрестижніших районах британської столиці, зазначає BBC.

Британське міністерство внутрішніх справ воліло не оголошувати офіційної причини підвищення мінімальної суми інвестицій до 2 млн фунтів. Однак, як повідомив Guardian джерело в МЗС, це пов’язано в основному з бажанням стримати зростання цін на нерухомість у Лондоні, пов’язаний з припливом мільйонних інвестицій з-за кордону.

На додачу до нових фінансових вимог важливу роль в падінні інтересу до “візи інвестора” зіграв спад в економіках Китаю та Росії, а також падіння курсу їх національних валют. Крім того, з вересня 2015 уряд Великобританії посилив перевірку заявників на предмет їх можливого кримінального минулого.

Тим часом деякі європейські країни, Мальта, наприклад, пропонують багатим іноземцям можливість придбати посвідку на проживання і паспорт набагато менш болючим шляхом, складаючи конкуренцію Великобританії, підкреслюють юристи, що спеціалізуються на консультаціях з видачі інвесторських віз.

З тих пір як в 2008 році у Великобританії була введена віза для інвесторів, заяви на неї подали 3340 осіб. З них більше третини складають жителі Китаю (1220 осіб), п’яту частину – росіяни (705), слідом йшли американці (205) і громадяни Об’єднаних Арабських Еміратів (170).

Майже 91% заяв були задоволені, 8% отримали відмову, і в залишився 1% потрапили ті, хто передумав, або не встиг вчасно оформити документи.

“Візи інвестора” дають громадянам з держав за межами Європейського союзу можливість в короткі терміни отримати посвідку на проживання і громадянство країни при інвестуванні в британську економіку певної суми коштів. З листопада минулого року Великобританія посилила правила видачі таких віз вперше за 20 років, подвоївши мінімальну необхідну суму (до 2 млн фунтів), а також запровадивши обмеження на структуру інвестицій. Старі правила допускали вкладення інвесторами 25% загальної суми інвестицій в нерухомість, однак нові правила цього не дозволяють.

За даними Knight Frank, за 2004-2013 роки в Великобританію перебралися 114 тис. мільйонерів з інших країн світу, що є максимальним показником серед всіх держав.

За матеріалами finance.ua